Blog


13.07.2020

Kamienne stoliki

     Moda – to ona wskazuje, co warte posiadania. Zazwyczaj krótkotrwale ale…są też wyjątki. Kto z nas nie widział u dziadków czy rodziny starej maszyny do szycia, przerobionej na stolik z kamiennym blatem? Mijają lata a kamień w wnętrzu nieustannie pozostaje w modzie. Większość firm oferujących meble ma w swojej ofercie stoliki czy też ławy z kamiennym blatem. My również! 

     Klient nasz Pan – w myśl tej zasady, produkujemy kamienne meble, dopasowując kolory blatów, nóg, ich kształty oraz wymiary do życzeń naszych Klientów. Praktycznie każde pomieszczenie w domu, może być wyposażone w stolik, stół bądź konsole, które nadadzą wnętrzu naszych czterech ścian indywidualny charakter. Zazwyczaj konstrukcja nogi to zespawane ze sobą metalowe profile, tworzące przestrzenną bryłę, na której spoczywa blat. Proszkowe malowanie na kolor wybrany przez Klienta, sprawia,  że ta lekka konstrukcja (może być również chromowana) nabiera charakteru. Zdarza się również, że noga w całości wykonana jest z kamienia naturalnego. Kolejnym surowcem, ze którego korzystamy jest drewno. W zależności czy jest to wyższa konsola stojąca na wejściu czy też niższy stolik kawowy, można wykonać dodatkową półkę, ze szkła, kamienia, lub metalu. 

    W internecie najczęściej, można natrafić na oferty marmurowych stolików kamiennych – złote nogi, biały marmur z dalekiego importu udający włoską Carrarę oraz brzydko skręcana noga z kilku elementów. Na pierwszy rzut oka stolik wydaje się być ładny, dopiero spojrzenie na niego z bliska obnaża niestaranne wykonanie. Dlatego, tak ważny jest, każdy element produkowanego przez nas mebla. Począwszy od precyzyjnie wykonanej podstawy a skończywszy na jego najważniejszym elemencie – naturalnym kamienny blacie. Może to być granit, marmur, wapień a nawet kwarcyt! Matka natura wyposażyła nas w tak wielką różnorodność surowców, że każdy Klient znajdzie coś dla siebie – od pięknej zieleni, przez użyloną biel aż po intensywny granat. Nie trzeba się też martwić, jak w przypadku wyboru kamienia do kuchni – stolik kawowy służący do odstawienia napoju czy odłożenia gazety, jest w zacznie mniejszym stopni narażony na wszelkie zabrudzenia, tak jak to może mieć miejsce w przypadku blatu kuchennego. Kształty dowolne – owal, okrąg, kwadrat…i to samo dotyczy większych stołów jadalnych, które z pewnością sprawią, że wnętrze naszego domu będzie wprawiało w podziwi. Klient rekordzista zamówił u nas stół do salonu o średnicy 245 cm!

     Na indywidualne życzenia, blat można ozdobić – inicjałem, datą, symbolem. To również idealny przykład na prezent, jaki możemy sprawić naszym najbliższym. Ponieważ każdy stolik odpowiednio impregnujemy, na długie lata można cieszyć się jego świeżością oraz nietuzinkowym wyglądem, nadający charakter pomieszczeniu, w jakim się on znajdzie. powrót ››


 
Wszystkie prezentowane wzory chronione są prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.

białe logo

THUST Manufaktur Sp. z o.o.
ul. Ślężna 37/39 PL50-301 Wrocław

Kontakt z nami

E: manufaktur@thust.pl

T: +48 603 669 116

 

INFORMACJE